TEKNOLOJİ GÜNLERİ HAKKINDA

  Teknoloji Günleri, İzmir Üniversiteleri Platformu tarafından gerçekleştirilen ve akademiden girişimcilik dünyasına kadar ulusal çapta bir teknoloji etkinliğidir. “İzmir Üniversiteleri Platformu" (İÜP); İzmir üniversitelerinin akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda dayanışmasını sağlamak ve İzmir’i bir “Üniversite Kenti” olarak konumlandırmak için projeler üretmek amacıyla yola çıkmış 9 İzmir üniversitesini aynı çatı altında toplamaktadır. Açık ve erişilebilir üniversite anlayışı ile Ocak 2019 itibari ile Dokuz Eylül Üniversitesi dönem başkanlığında çalışmalarına hız kazandıran platform, bu yıl ‘teknoloji’ temalı projeler yürütmektedir. Bu kapsamda, 24-25 Aralık 2019 tarihlerinde “İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri” etkinliği düzenlenecektir.
  Image

  Amaç ve Hedef

  Etkinliğin; İzmir üniversitelerinin teknolojik alt yapı, proje ve çıktılarını, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) ve Teknoloji Transfer Ofislerini (TTO), bölgenin teknoloji, girişimcilik ve inovasyon ekosistemi aktörlerini bir araya getirmesi, bölgesel ve ulusal çapta Ar-Ge merkezlerini buluşturarak karşılıklı işbirliği olanaklarını ortaya çıkarması hedeflenmektedir.

  Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı ve Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlik süresince, katılımcı firmaların stantları ziyaret edilecek, B2B görüşmeler gerçekleşecek, paralel oturumlarda yeni teknolojiler, girişimcilik, inovasyon, endüstri 4.0, başarı-başarısızlık hikayeleri ve üniversite – sanayi işbirliği gibi başlıklar çerçevesinde sektörün önde gelen temsilcileri ve bilim insanlarının katılacağı konferans, panel ve atölye çalışmaları yapılacaktır.

  “İzmir Üniversiteleri Platformu Teknoloji Günleri”, tüm ziyaretçilere açık olup, özellikle teknoloji odaklı çalışan ve teknolojik gelişmeleri takip eden sektör temsilcileri, bilim insanları ve öğrenciler davetlidir.
  CopyrIght 2019 by DEÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

  Ara